Rowery crossowe marki Kreidler

rk0006W tegorocznej kolekcji rowerów marki Kreidler można znaleźć 9 modeli crossowych. Nowe propozycje to odświeżone i udoskonalone serie Small Blind, Stack oraz Mustang. Jak wskazuje niemiecki producent, celem było przede wszystkim połączenie komfortu, atrakcyjnego designu oraz możliwie jak największej uniwersalności.

rk0006a

Na 2016 r. Kreidler przygotował łącznie 9 rowerów typu cross, z czego 5 to modele Mustang, a serie Small Blind i Stack obejmują po 2 modele. Większość z nich oparto na kołach o rozmiarze 28”, chociaż część Mustangów wyposażono w koła nieco mniejsze (26”). Jak informuje producent, wszystkie ramy wykonano z dobrej jakości aluminium (stop 6061).

Rowery crossowe to głównie uniwersalność, a ich podstawowym celem jest wygodna i w miarę szybka jazda po różnych rodzajach terenu. Takie są też nowe Kreidlery, które sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i leśnych ścieżkach czy też nawierzchni szutrowej. To bardzo stylowe rowery dla osób szukających dobrego oraz pewnego sprzętu np. do jazdy rekreacyjnej” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

rk0006b

Flagowym rowerem crossowym Kreidlera jest Small Blind 1.0. Wyróżnia go niska waga (12,6 kg), harmonijna geometria, estetyczne malowanie oraz wysokiej jakości komponenty. Niemiecki producent zdecydował się w tym przypadku na zastosowanie osprzętu Shimano Acera (napęd z 24 przełożeniami), hydraulicznych hamulców tarczowych Tektro, kół Schürmann oraz opon Schwalbe Kojak. Pozostałe komponenty to m.in. elementy z logo Promax oraz części wyprodukowane bezpośrednio przez Kreidlera. Nowy Small Blind dostępny jest także w wersji EQ, wyposażonej dodatkowo w światła, bagażnik oraz błotniki.

W ofercie niemieckiego producenta znalazły się też dwa modele Stack. Ich wyposażenie jest zbliżone do rowerów Small Blind – mogą się także pochwalić hydraulicznymi hamulcami tarczowymi Tektro oraz osprzętem Shimano (napędy Acera z 24 przełożeniami lub Deore z 27 przełożeniami).

Kolekcję crossowych rowerów marki Kreidler uzupełnia 5 modeli Mustang, które są bardziej przystępną cenowo alternatywą dla serii Small Blind i Stack. Zastosowano w nich osprzęt Shimano oraz standardowe hamulce typu V-Brake.

rk0006c

Naszą najbardziej zaawansowaną propozycją w kategorii rowerów cross jest oczywiście Small Blind. Zaprojektowano go przede wszystkim z myślą o swobodnej jeździe rekreacyjno-turystycznej. Z kolei konstrukcja rowerów Mustang ma nieco bardziej sportowy charakter. Pod tym względem modele Stack plasują się pomiędzy pozostałymi seriami” – dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Crossowe Kreidlery dostępne są w kilku różnych rozmiarach. Poszczególne rowery ważą od 12,6 do 15,8 kg.

Sugerowane ceny rowerów crossowych marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 1 845 do 3 350 zł.

[informacja prasowa]

reklama: