Rowerowe Kłodzko – zaczynamy!

rk0000aRoweroweKlodzko.pl to nowy portal turystyczny w portfolio Wydawnictwa Markowa Turystyka. Cel naszego działania to promocja krajoznawczej turystyki rowerowej w regionie kłodzkim. Znajdą się tutaj m.in. relacje z wycieczek, ciekawe inicjatywy oraz informacje o trasach, nowych modelach rowerów i akcesoriach dla rowerzystów. Zapraszam do czytania, korzystania i komentowania. Zapraszam też do przesyłania materiałów z Waszych wycieczek rowerowych – chętnie je opublikujemy!

Turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością. Ziemia Kłodzka to region sprzyjający uprawianiu każdego rodzaju jazdy rowerowej – szosowej, terenowej, górskiej i wyczynowej. Ziemia Kłodzka należy do najpiękniejszych regionów w Polsce. Atrakcje regionu można poznawać także podczas wycieczek rowerowych. Można poruszać się tylko po drogach asfaltowych i zwiedzać mijane miejscowości – do tego wystarczy rower szosowy. Warto jednak, poruszając się rowerem górskim, wjechać głębiej w teren i poznać „wnętrze” regionu. Polecam portal Turysta Kłodzki, w którym znajdziecie sporo informacji o atrakcjach turystycznych regionu.

Prywatnie uważam, że aby uprawiać turystykę rowerową nie są potrzebne żadne trasy ani znakowane szlaki rowerowe. Wystarczy sprzęt (czyli rower), chęci i trochę zmysłu organizacyjnego. Oczywiście przyda się dobra mapa – rekomenduję mapy papierowe wydawnictwa Compass z Krakowa, których sam używam podczas uprawiania pieszej turystyki górskiej. Używając map papierowych nie jesteście uzależnieni od zasięgu telefonii komórkowej. Należy pamiętać, że na naszym terenie jest wiele miejsc, gdzie żadna telefonia komórkowa nie działa! Znam osoby, które uważają to za spory walor dodany naszego regionu… Oczywiście są turyści, którzy nie mogą obyć się bez smartfona z aplikacją lub nawigacji turystycznej. Dla nich będziemy prezentować nowości sprzętowe oraz ciekawe aplikacje.

Osoby poważnie podchodzące do tej formy turystyki, wybierają odpowiednie rowery – miejskie i szosowe do jazdy po drogach asfaltowych, trekkingowe, górskie (MTB lub enduro) do jazdy po górach, BMX do jazdy wyczynowej (ewolucje). Rower (i rowerzysta) musi oczywiście posiadać odpowiednie wyposażenie – m.in. oświetlenie, sakwy, licznik, kask, odzież, części zapasowe. O najnowszych trendach w tych dziedzinach będziemy pisać w kategoriach „sprzęt”, „akcesoria” oraz „moda”.

Rower może służyć zarówno do wycieczek jednodniowych, jak i wielodniowych rajdów z noclegiem w plenerze lub w jednym z obiektów naszej bogatej bazy noclegowej. W serwisie RoweroweKlodzko.pl będziemy prezentować miejsca i obiekty przyjazne rowerzystom. Takie, które przyjmą rowerzystę na nocleg a sprzęt bezpiecznie przechowają oraz takie, które dysponują sprzętem do wypożyczenia na wycieczki po okolicy (i nie zdzierają za to bajońskich sum). Obiekty przyjazne rowerzystom zapraszam do współpracy!

Wiem (i nawet znam takich), że sporo „jednośladowych” turystów penetruje też dalsze rejony naszego województwa i kraju; jeżdżą też za granicę, głównie do Czech oraz Niemiec. Trochę rowerowych informacji spoza naszego regionu też znajdzie się w naszym serwisie.

Chętnie obejmiemy patronatem medialnym imprezy rowerowe organizowane na Ziemi Kłodzkiej. Warunki i zasady na stronie: patronat medialny. Z racji ograniczonych „zasobów redakcyjnych”, nie na każdej imprezie będziemy mogli być, dlatego chętnie opublikujemy Wasze relacje (artykuł + zdjęcia). Zapraszam też do przesyłania informacji o planowanych imprezach rowerowych w celu wpisania do naszego kalendarza.

Zaczynamy „Rowerowe Kłodzko” – liczę na życzliwą współpracę ze strony sporej kłodzkiej braci kolarskiej. Przysyłajcie swoje wrażenia z rowerowego zwiedzania Ziemi Kłodzkiej, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Portal nie jest związany z żadną władzą ani lobby i prawdy się nie boi. Oczywiście, jeśli krytyka to tylko konstruktywna! Zaznaczę też, że komentarze do artykułów są moderowane.

Wszelkie materiały (informacje, relacje, uwagi, zaproszenia, itp.) proszę przesyłać na adres: biuro[at]roweroweklodzko.pl lub markowaturystyka[at]wp.pl

Zapraszam też do polubienia naszej strony na Facebook’u. Tam jeszcze więcej informacji…

Rowerowe Kłodzko

reklama: