Bagażniki rowerowe Witter w ofercie firmy Taurus

WitterPolska firma Taurus poszerzyła swoją ofertę o bagażniki rowerowe na hak marki Witter. Seria ZX500 to platformy, które pozwalają na jednoczesny przewóz od 2 do nawet 4 rowerów. Jak wskazuje Taurus, ta wywodząca się z Wielkiej Brytanii marka wyróżnia się m.in. zastosowaniem wysokiej jakości materiałów i rozwiązaniami ułatwiającymi użytkowanie.

Witter

Witter to brytyjska marka, która powstała w 1950 r. Znana jest głównie z produkcji haków holowniczych i akcesoriów ułatwiających samochodowy transport.

Od 2017 r. odchylane bagażniki rowerowe Witter ZX500 dostępne są również w ofercie działającej już od 30 lat polskiej firmy Taurus, czyli czołowego producenta i dystrybutora bagażników oraz boxów dachowych, a także innych akcesoriów usprawniających przewóz.

Seria Witter ZX500 to trzy różne bagażniki montowane na haku samochodowym za pomocą automatycznego zacisku, co nie wymaga używania narzędzi. W zależności od modelu te aluminiowe platformy pozwalają na przewóz od 2 do nawet 4 rowerów. Bagażniki Witter są kompatybilne ze zdecydowaną większością rowerów.

„Bagażniki ZX500 są ciekawą propozycją, która uzupełnia naszą ofertę w tym segmencie. Do ich głównych atutów można zaliczyć przemyślaną konstrukcję, prostotę obsługi i wytrzymałość. Ciekawym rozwiązaniem, na które na pewno warto zwrócić uwagę, jest mechanizm pozwalający na umieszczenie – gdy akurat nie przewozimy żadnych rowerów – bagażnika pionowo na haku. Wtedy dobrze widoczna pozostaje trzecia tablica rejestracyjna, a dodatkowo ułatwia to parkowanie, bo platforma znacznie zmniejsza swoją długość” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Jak zaznacza Robert Senczek, w nowych bagażnikach marki Witter zastosowanie znalazł również kompleksowy system zabezpieczeń, który chroni zarówno sam bagażnik, jak i mocowania poszczególnych rowerów.

Bagażniki Witter ZX500 mają ładowność na poziomie 40-60 kg, przy czym maksymalna waga jednego roweru wynosi 20 kg. Ich ceny oscylują w granicach ok. 1500-1900 zł.

Obecnie dostępne są wersje do transportu 2 i 3 rowerów. Bagażnik pozwalający na przewóz do 4 rowerów zostanie wprowadzony na rynek w lipcu br.

Bagażniki rowerowe Witter ZX500 (prezentacja wideo):

Dane techniczne:

nazwa: Witter ZX502-504 – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-4 rowerów
pojemność: 2, 3 i 4 rowery
montowanie roweru: rama/koła
ładowność: 40, 60 i 60 kg
masa uchwytu: 17,8, 20,8 i 23 kg
maksymalna waga jednego roweru: 20 kg
wtyczka zasilająca: 13-pin
światła tylne: tak
pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak
pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: nie
odłączenie uchwytu ramy: tak
zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak
zamknięcie rowerów w uchwycie: tak
zamki na wyposażeniu: tak
paski zębate do kół: tak
uchylany: tak
możliwość odchylania z rowerami: tak
do przewozów rowerów elektrycznych: nie
spełnia normę City Crash: tak
gwarancja producenta: 2 lata
cena detaliczna: 1489, 1760 i 1889 zł

http://www.taurus.info.pl/

[PR]

reklama: