Nowe bagażniki rowerowe marki Yakima

Od niedawna w Polsce dostępna jest szeroka oferta amerykańskiej firmy Yakima, czyli światowego lidera branży bagażników i boxów dachowych. Jednym z głównych segmentów oferty tej marki są bagażniki przeznaczone do transportu rowerów – m.in. specjalne platformy montowane na haku oraz uchwyty dachowe z mocowaniem za przednie koło czy widelec roweru.

bagażnik rowerowy

Produkty z logo marki Yakima są dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji od kilku miesięcy. Ich oficjalnym dystrybutorem jest nad Wisłą polska firma Taurus, znana z produkcji oraz dystrybucji bagażników, boxów dachowych, a także innych akcesoriów ułatwiających przewóz bagaży samochodem.

Miłośnicy rowerów mogą znaleźć w ofercie marki Yakima cały szereg rożnego typu bagażników, w tym głównie uchwyty dachowe i specjalne platformy na hak, ale też mniej standardowe rozwiązania (np. bagażniki do samochodów typu pick-up).

Bagażniki dachowe

Obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów przewozu rowerów jest wykorzystanie specjalnych uchwytów dachowych, które montuje się na bagażnikach bazowych. Rynkową nowością są uchwyty z mocowaniem za przednie koło roweru. W tym segmencie Yakima proponuje modele FrontLoader i HighRoad.

Uchwyty z mocowaniem za przednie koło to nowatorskie i gwarantujące stabilność rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla mechanizmów z mocowaniem za ramę czy widelec roweru. Nie ma więc tu np. konieczności zdejmowania koła. Jednocześnie technologie zastosowane w modelach FrontLoader i HighRoad umożliwiają bezpieczny i wygodny transport rowerów z klasycznymi ramami oraz ramami bardziej nietypowymi czy delikatnymi, w tym również tymi wykonanymi z włókien węglowych. Bagażniki dachowe marki Yakima wyróżniają się ponadto estetycznym wykonaniem, aerodynamicznymi kształtami oraz autorskimi rozwiązaniami technologicznymi, które w praktyce znacznie ułatwiają ich użytkowanie” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Oferta marki Yakima obejmuje także bardziej klasyczne bagażniki dachowe z mocowaniem za widelec roweru – modele ForkLift oraz HighSpeed. Oba cechują się m.in. dużą uniwersalnością, brakiem konieczności używania przy instalacji narzędzi oraz tym, że w trakcie transportu nie dotykają malowanej powierzchni roweru.

Sugerowane ceny dachowych bagażników rowerowych Yakima wynoszą od 519 do 699 zł.

Platformy na hak

W ofercie amerykańskiej marki można znaleźć też platformy, które montuje się na haku samochodowym – serie JustClick i FoldClick, pozwalające na jednoczesny przewóz 2-3 rowerów (w zależności od modelu).

Platformy Yakima wyróżniają się m.in. bardzo prostym montażem. FoldClick to również bardzo kompaktowa platforma, dzięki czemu jej przechowywanie nie sprawia żadnych problemów. W obu seriach bagażników na hak znajdziemy odpowiednie zabezpieczenia – chodzi tutaj zarówno o zabezpieczenie platformy na kuli haka, jak i zabezpieczenie zamocowanych rowerów” – tłumaczy manager generalny w firmie Taurus.

Jak dodaje Robert Senczek, dużą zaletą platform Yakima jest największa na rynku odległość między przewożonymi rowerami oraz ich odpowiednie ułożenie w pionie (zróżnicowana wysokość). W efekcie do minimum ograniczono ryzyko zderzania się podczas jazdy kierownic czy pedałów. Bagażniki umożliwiają przewóz większości dostępnych na rynku rowerów, w tym modeli z asystą elektryczną.

Do dystrybucji trafiły również dodatkowe akcesoria, w tym uchwyty do powieszenia platformy na ścianie, pokrowce, rampy ułatwiające zamocowanie rowerów oraz specjalne uchwyty pozwalające na transport rowerów o niekonwencjonalnej geometrii.

Sugerowane ceny platform rowerowych Yakima wynoszą od 2399 do 2899 zł.

Niestandardowe rozwiązania

Amerykańska firma ma w swojej ofercie także mniej standardowe rozwiązania, które skierowane są do właścicieli rzadziej kupowanych samochodów. Jak wskazuje Taurus, to zarówno bagażniki montowane na tylnej klapie, jak i bagażniki do zamocowania na samochodach typu pick-up czy na autach z zamontowanym z tyłu kołem zapasowym. Tego rodzaju wyspecjalizowane bagażniki rowerowe są w Polsce dostępne na zamówienie.

Oficjalny dystrybutor produktów marki Yakima:

http://www.taurus.info.pl/

[PR]

reklama: