Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowy

Taurus BikeUp ProPolska firma Taurus wprowadziła do sprzedaży nowy model montowanego na dachu samochodu bagażnika rowerowego – BikeUp Pro. Jak wskazuje producent, w porównaniu do modelu BikeUp, który jest obecny na rynku już od ponad dwóch lat, nowy bagażnik ma m.in. dodatkowy zamek zabezpieczający, a jego montaż zajmuje jeszcze mniej czasu.

Taurus, czyli polski producent i dystrybutor boxów oraz bagażników dachowych i innego rodzaju sprzętu ułatwiającego samochodowy transport, wprowadził do sklepów nowy uchwyt na przełomie kwietnia i maja br. Jak zaznacza przedsiębiorstwo, całość procesu produkcyjnego, wliczając w to m.in. prace koncepcyjne i samo wytwarzanie bagażników, odbywa się na terenie Polski.

Taurus BikeUp Pro

Projekt konstrukcji oparto na wersji BikeUp. Zgodnie z informacjami producenta, główną nowością jest specjalnie wyprofilowana szyna uchwytu, polepszająca jego walory estetyczne oraz nadająca nowoczesnego charakteru i stylu.

Druga istotna zmiana to wprowadzenie systemu szybkiego montażu, który nie wymaga używania żadnych narzędzi. Uchwyt wyposażono również w dodatkowy zamek, zabezpieczający bagażnik przed zdjęciem z belek bazowych.

Model BikeUp, który wprowadziliśmy na rynek przeszło dwa lata temu, okazał się dużym sukcesem i jest nadal najlepiej sprzedającym się bagażnikiem w swojej kategorii. To efekt znakomitej relacji jakości do ceny, jaką udało nam się w tym przypadku uzyskać. Podobnie jest z nowym BikeUp Pro, bagażnikiem bardziej zaawansowanym i nadal wyróżniającym się bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

BikeUp Pro wykonano z wysokiej jakości aluminium i przystosowano do transportu rowerów z ramami o średnicy od 30 do 60 mm, przy czym praktycznie żadnego znaczenia nie ma rozmiar kół (wyjątek stanowią rowery typu fatbike). Jednoślad przymocowuje się do uchwytu za ramę i koła, a maksymalna waga przewożonego roweru to 17 kg. Co istotne, bagażnik jest kompatybilny ze zdecydowaną większością rowerów, zaczynając od modeli szosowych, a kończąc na górskich, w tym także tych z hamulcami tarczowymi.

Za zabezpieczenie transportowanego sprzętu oraz samego bagażnika odpowiadają specjalne zamki. Na wyposażeniu uchwytu znajdują się też np. przesuwne podstawki do kół i paski zębate służące do ich mocowania. Jak zaznacza Taurus, sam bagażnik można montować również na belkach aluminiowych z charakterystycznym rowkiem w kształcie litery „T” – odpowiednie adaptery wchodzą w skład każdego zestawu.

Wersja Pro jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej oferty akcesoriów ułatwiających transport samochodowy. Solidność, uniwersalność, bezpieczeństwo i prostota użytkowania – to jego główne atuty. Wartością dodaną są zarówno dodatkowy zamek zabezpieczający, jak i nowy system szybkiego montażu czy też kompatybilność praktycznie z każdym typem bagażnika bazowego. Równocześnie udało nam się zachować bardzo korzystną relację jakość/cena, dzięki której poprzednia wersja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem” – dodaje Robert Senczek.

Nowy bagażnik Taurus BikeUp Pro przechodzi obecnie proces certyfikacji TÜV, który ma potwierdzić jego wysoką jakość. Sugerowana cena uchwytu wynosi 239 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus BikeUp Pro – aluminiowy uchwyt rowerowy (montowany na dachu samochodu)
ilość rowerów: 1
montowanie roweru: rama/koła
ładowność:    17 kg
masa uchwytu: 3 kg
maksymalna waga roweru: 17 kg
pasuje do ram o średnicy: 30-60 mm
pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak
pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: tak
odłączenie uchwytu ramy: nie
zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak
zamknięcie roweru w uchwycie: tak
zamknięcie uchwytu na bagażniku bazowym: tak
zamki na wyposażeniu: tak
paski zębate do kół: tak
samoczynna regulacja uchwytu ramy: nie
możliwość montażu z obu stron dachu: tak
pasuje do belek WingBar: tak
pasuje do belek SlideBar: tak
pasuje do belek Aero: tak
pasuje do belek prostokątnych: tak
do przewozu rowerów elektrycznych: nie
adapter do rowków „T” 20 x 20 mm: tak
adapter do rowków „T” 30 x 24 mm: nie
kompatybilność z One Key System: tak
spełnia normę City Crash: tak
atest TÜV: tak
gwarancja producenta: 3 lata
sugerowana cena detaliczna: 239 zł

[PR]

reklama: